» home
VII Festiwal Ryby Wędki i Muzyki - Sielawa Blues 2005

W imieniu organizatorów VIII Festiwalu Ryby Wędki i Muzyki Sielawa Blues 2006,
Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim firmom sponsorującym Sielawę, dzięki której ona istnieje już od 8 lat
w szczególności firmom, które są z nami, co roku. Firmie Tasman Fish szczególne podziękowania za wspaniałego sandacza do konkursu.
Równie wielkie podziękowania osobom, które wspomagają i uczestniczą w jej przebiegu, których pomoc jest niezbędna, aby Sielawa okazała się udanym przedsięwzięciem i motywowała nas organizatorów z hotelu Anders do kontynuowania organizacji na przyszyły rok. Serdeczne podziękowania szefom kuchni z kapituły Klubu Szefów Kuchni z Panem Jerzym Pasikowskim na czele.

Jeszcze raz wielkie podziękowanie i do zobaczenia za rok.

Pozdrawiamy Dariusz Gajewski i Dariusz Struciński
sposnorzy strategiczni organizatorzy
Johnson DiverseyHotel *** Anders

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Klub Szefów Kuchni Wędkarski Światpatronat medialny

Radio Olsztyn

TVP2

TVP3

Życie Warszawy

Gazeta Olsztyńska

Super Express

Moje Gotowanie

Gastrona.pl

papaja.pl

Menu Smakosza

Przegląd Gastronomiczny
Poradnik Restauratora
Restaurator
Nowości Gastronomiczne

Yoona
Oprawa graficzna
Festiwalu Sielawy Blues
2006

sponsorzy główni

Wyborowa S.A. Nestle Oerlemans Sanechem
Agrimpex robot coupe Podravka Makro
Sponsor gotowania
zupy rybnej w kociołkach

sponsorzy główni Wędkarskiego Świata
prologic   Lowrancesponsorzy
Stalgast Gastromedia Fagor Bfresh
Tasman Suempol Wilbo Catering marine harvest
North Coast Leśne Skarby Kotanyi Gronex
Żywiec Coca Cola Mag Centrum Wina dar natury
Hurtownia Miłka Maluta Lody Nestle Dabroven
Piekarnia Szwajcarska Intereuropol Villeroy Boch Braun Agrano matrex
Iglotex Malma Fanex Rudopal Develey Aber
Regina GMSNagrody w VIII Mistrzostwach Polski Kucharzy w Potrawach z Ryb, wynoszą:

- I miejsce: 10 tys. zł,
- II miejsce: 6 tys. zł,
- III miejsce: 3 tys. zł.


Nagrody w konkursie "O Najlepszą Restaurację Warmii i Mazur",
w formie sprzętu dla restauracji, wynoszą:

- I miejsce: 5 tys. zł,
- II miejsce: 3 tys. zł,
- III miejsce: 2 tys. złFestiwal Wędki, Ryby i Muzyki "Sielawa Blues" odbywa się już po raz ósmy i z każdą edycją cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu i turystów.
Świetnie zorganizowaną imprezę przez najwyższej klasy fachowców w dziedzinie gastronomii i wędkarstwa odwiedza ok. 20 tys. gości. Spotkać tu można znanych i lubianych aktorów, mistrzów sztuki kulinarnej i mistrzów wędkarstwa. Wysoka ranga konkursów gastronomicznych przyciąga wybitnych szefów kuchni z najlepszych restauracji w kraju, znanych producentów w roli sponsorów oraz najważniejsze media ogólnopolskie i regionalne. Zapowiedzi, transmisje i relacje zamieszczają stacje telewizyjne, redakcje radiowe, wysokonakładowe dzienniki i miesięczniki.


VIII Mistrzostwa Polski Kucharzy w Potrawach z Ryb, wystąpi 20 najlepszych zespołów kucharskich z renomowanych restauracji z całej Polski. W jury zasiądą największe autorytety kucharskie, członkowie ogólnopolskich stowarzyszeń kucharzy.


VII Zawody Wędkarskie - "Puchar Lowrance" - to obecnie największa i najbardziej prestiżowa ogólnopolska impreza spiningowa, w której udział weźmie 160 wędkarzy a wśród nich wiele znanych aktorów, biznesmenów i dziennikarzy.


V Turniej Restauracji Warmii i Mazur o Puchar Marszałka Województwa.


Konkurs Gotowania Zupy Rybnej - niezwykle atrakcyjny konkurs gotowania węgierskiej zupy rybnej w oryginalnych "madziarskich" kociołkach na trójnogu nad ogniskiem. Wystąpią zespoły złożone z aktora, VIP-a i kucharza. Konkurs tradycyjne cieszy się dużym zainteresowaniem i gromadzi bardzo dużą widownię.

Gotowanie okrasi dowcipnym komentarzem znany z telewizyjnego ekranu mistrz kulinarny Karol Okrasa, który będzie również podpisywał swoją nową książkę pod tytułem "Gotuj z Okrasą"


Zawody Wędkarskie o Mały Puchar Wędkarskiego Świata pomiędzy aktorami, a kucharzami odbędą się już po raz trzeci i zapewne znów zgromadzą wielu widzów. Drużyna złożona z popularnych aktorów wystąpi na molo w konkursie spławikowym przeciwko drużynie złożonej z najlepszych szefów kuchni.


Na straganach Jarmarku Warmińskiego oprócz rękodzieła artystycznego i ubytkowego będzie można kupić przetwory i produkty gospodarstw ekologicznych m.in. twarogi, sery kozie, wiejski chleb, różnego rodzaju miody, kiszone ogórki i kapustę, a przede wszystkim będzie można spróbować świeżo smażonych i wędzonych ryb.


Prezentacje i konkursy sponsorskie jak zwykle będą ogromną atrakcją dla festiwalowej publiczności. Między innymi odbędą się pokazy sprzętu wędkarskiego i gastronomicznego, pokazy przygotowania potraw i degustacje, konkursy i zabawy z nagrodami.


Estrada na wodzie to nieodłączny element "Sielawy Blues". Wystąpią znane zespoły bluesa i rocka, odbędą się pokazy mody, układy taneczne i występy kabaretowe. W programie estradowym przewidziano także konkursy sponsorskie z nagrodami dla widzów.


Historia »»         Sielawa Blues 2004       Sielawa Blues 2002       Sielawa Blues 2001


Projektowanie Stron Internetowych Olsztyn